Pigūs skrydžiai į Turkiją


Pietvakarinėje Azijos dalyje įsikūrusi Turkija grybšteli ir nedidelę dalį Europos teritorijos. Buvusią Osmanų imperiją nuo Europos žemyno skiria du sąsiauriai. Turkija – itin paklausi kryptis, todėl pigūs skrydžiai į Turkiją, paskutinė minutė išgraibstomi akimirksniu, ypač perkant internetu, nes kaina stebėtinai patraukli. Šalis labai masina tuos, kurie savo svajonių atostogas nori praleisti mėgaudamiesi saule, jūra, vandens pramogomis. Bet čia vilioja ne tik pasakiški paplūdimiai – patiks ir keliaujantiems kultūriniais tikslais, juk ne paslaptis, Turkijos istorija gili ir turtinga, o jos palikimas dar ir šiandien tarsi magnetas traukia besidominčius senove, istorija, architektūra. Ir tai dar ne viskas, pigūs skrydžiai į Turkiją padovanos Jums nepaprastų atradimų, įspūdžių ir suteiks progą pasigrožėti kvapą gniaužiančiais gamtos stebuklais.

Turkija – šalis, kurioje harmoningai dera islamo kultūra su vakarietiška, čia keliautojus pasitinka jūros žydrynės ir kalnų žalumos tandemas, aukso paplūdimiai bei visus smaližius masinantys turkiški saldumynai.

Ką pamatyti Turkijoje?

Lankytinų vietų ir įstabių gamtos kampelių Turkijoje apstu. Aplankykite turistų labai mėgiamą Pamukalę, unikalią ir pelnytai aštuntuoju gamtos stebuklu pavadinamą. Labiausiai čia stebina balto klintinio tufo terasos, suformuojamos tekant karštam versmių vandeniui.

Turkijoje pasisvečiuokite Hierapolyje, kuriame išvysite didžiulius senovinius vartus, amfiteatrą, Apolono šventyklą.

Neabejotinai reikia susipažinti ir su šalies sostine Stambulu. Šiame mieste sužavės senosios Turkijos ir europietiškosios Turkijos tandemas. Aplankykite bent kelias mečetes, užsukite į miesto muziejus, verta skirti laiko ir turgui. Stambule tikrai nenuobodžiaus naktinių pramogų gerbėjai.

Ko paragauti Turkijoje?

Turkų virtuvė labai įvairi, čia dominuoja grūdinės kultūros, daržovės. Pigūs skrydžiai į Turkiją – tai proga paragauti mėsa įdarytų koldūnų – Firinda manti, unikalaus patiekalo Dolma – į vynmedžių lapus įvyniotų razinų ir riešutų, Karniyarik taip pat nepaliks abejingų – tai baklažanai, įdaryti malta mėsa. Net jei nemėgstate saldumynų, Turkijoje pasmaližiaukite – čia turite progą paragauti nuostabaus ir išskirtinio skonio saldėsių.

Praktinė informacija ir patarimai:

Turkijos valiuta – Naujoji Turkijos lira.

Orai Turkijoje. Turkijoje šiltuoju metu laiku vyrauja poilsiui „subalansuoti“ orai. Subtropinėje klimato juostoje įsikūrusioje šalyje vasaros karštos ir drėgnos, vandens temperatūra kvieste kviečia mėgautis vandens pramogomis. Žiemos Turkijoje vėsesnės.

Lauktuvės iš Turkijos: turkiška arbata, rožių vanduo, turkiški indai, turkiški kilimai, saldumynai.