Pigūs skrydžiai į Švediją


Į kokią Europos šalį lėktuvų bilietai itin paklausūs? Taip – pigūs lėktuvų bilietai į Švediją! Paskutinė minutė leidžia labai greitai susiplanuoti atostogas, o perkant internetu dar ir sutaupyti. Vos už dešimt eurų galite nuskristi į vieną gražiausių Europos šalių!

Švedija dovanoja nepaprastai gražių vietų, pilių, dvarų, daug turtingų muziejų, rytinės šalies dalies krantus švelniai glosto Baltijos jūros bangos, čia vyrauja uolėti bei neaukšti kalnai, sudarydami kontrastingą ir spalvų kupiną kraštovaizdį. Švedija vilioja smalsuolius, norinčius atsidurti ten, kur kelias vasaros paras iš eilės saulė nenusileidžia, o kelias žiemos paras – nepakyla. Tokia vieta yra už Šiaurės poliarinio rato.

Ką pamatyti Švedijoje?

Viešėdami šioje Skandinavijos šalyje aplankykite sostinę Stokholmą – miestą, išsidėsčiusį net keturiolikoje salų, tarpusavyje jungiamų tiltais, kurių priskaičiuojama net per penkias dešimtis. Stokholme Jus pasitiks miesto simbolis – Stadthuset rotušė, Karaliaus sodas, begalė muziejų, kurių vienas garsiausių – pirmasis muziejus po atviru dangumi, Stokholmo katedra...

Internetu labai dažnai siūlomi pigūs skrydžiai į Geteborgą – antrą pagal dydį Švedijos miestą, turintį per 50 tūkstančių medžių, kelias dešimtis muziejų, kone pusę tūkstančio dviračių takų, didžiulį atrakcionų parką, apžvalgos bokštą ir daug kitų įdomių lankytinų vietų.

Skrydžiai puikia kaina siūlomi ir į Malmę, kontrastingą, spalvingą ir kosmopolitišką miestą. Malmėje aplankykite Renesanso epochą menančią pilį, Mokslo ir jūrininkystės muziejų, miesto rotušę, senovės dvasia alsuojančią Lilla Torg aikštę ir kitas puikias Malmės vietas.

Ko paragauti Švedijoje?

Tam tikri veiksniai lėmė, kad švedų virtuvėje dominuoja žuvis ir mėsa, o šviežios daržovės naudojamos labai retai. Ragaudami tradicinius švedų patiekalus rasite panašumų ir į mums būdingus valgius. Pavyzdžiui, Švedijoje populiarūs koldomar – mūsų vadinamieji balandėliai. Švedų kroppkakor, apvalūs tarkuotų bulvių kukuliai, įdaryti pjaustyta kiauliena, primena mūsų cepelinus. Švedijoje jie patiekiami su bruknių džemu. Būtinai paragaukite mėsos kukulių Kottbullar. Vienas populiariausių desertų Švedijoje – blynai.

Praktinė informacija ir patarimai:

Švedijos valiuta – Švedijos krona.

Orai Švedijoje. Švedijoje vyrauja vidutinių platumų klimatas, kuris priklauso nuo regiono. Vasarą šalyje vyraujanti vidutinė temperatūra siekia 10–17 laipsnių šilumos, o žiemą – vidutiniškai –14–0 laipsnių.

Lauktuvės iš Švedijos: rankų darbo amatininkų gaminiai, pypkės, suvenyrai su briedžiais.