Pigūs skrydžiai į Portugaliją


Portugalija – valstybė pietvakarinėje Europos dalyje, turinti sausumos sieną tik su viena kaimyne – Ispanija, o kitus šalies krantus švelniai glosto Atlanto vandenyno bangos. Paskutinė minutė, pigūs skrydžiai į Portugaliją atvilioja daug turistų, didžiausių srautų šalis sulaukia šiltuoju metų laiku. Šalies pakrantės labai kontrastingos, todėl kiekvienas keliautojas atras tai, ko labiausiai trokšta savo tobuloms atostogoms. Šiaurinėje dalyje pakrantes raižo uolos, glaudžiančios kai kur jaukiai įsitaisiusias nedidukes pasakiškas įlankėles. Keliaujant į pietus paplūdimiai darosi vis labiau panašūs į tuos, kokius įsivaizduojame pagalvoję apie atostogas pajūryje – čia paplūdimiai smėlingi, lygūs, yra kopų. Pigūs skrydžiai į Portugaliją yra proga aplankyti šalį, kuri nepaliks abejingo nė vieno ir svajosite sugrįžti čia dar bent kartą.

Kelionės pirkimas internetu leis taupyti laiką, įsigyti kelionę mažesne kaina ir susiplanuoti savo atostogas akimirksniu.

Ką pamatyti Portugalijoje?

Aplankykite šalies sostinę Lisaboną, vieną seniausių miestų Europoje. Pavaikštinėkite siauromis, viduramžius menančiomis gatvelėmis, pasigrožėkite senamiesčio architektūra, didingais vienuolynais ir pilimis. Aplankykite bent kelias elegancija alsuojančias gotikos stiliaus bažnyčias, Belemo bokštą, okeanariumą.

Portas – miestas, iš kurio kildinamas visos šalies pavadinimas. Čia būtinai skirkite laiko nuostabiam į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktam senamiesčiui, taip pat neaplenkite jaukių vyninių, Porto katedros, Sao Francisco bažnyčios, kvapą gniaužianti miesto panorama atsivers iš Igreja dos Clerigos bažnyčios bokšto.

Algarvės pakrantė tituluojama vienu įspūdingiausių šalies maršrutų. Palepinkite save įstabiais vaizdais.

Ko paragauti Portugalijoje?

Portugalijoje labai patiks gurmanams – čia ypač mėgiamos jūros gėrybės. Viešėdami Portugalijoje paragaukite tradiciškai paruoštos lašišos, jūros lydekos, džiovintų žuvų. Jei mėgstate kiaulieną, jai neatsiskirsite ir spėliosite, kodėl jos toks įdomus skonis. Paslaptis pašaruose – Portugalijoje kiaulės šeriamos kaštonais, kas suteikia unikalų skonį kiaulienai. Sriubos mėgėjai turėtų paragauti firminės caldo verde, verdamos iš kopūstų ir bulvių.

Praktinė informacija ir patarimai:

Portugalijos valiuta – Euras.

Orai Portugalijoje. Portugalijoje vyrauja subtropinis klimatas, kuriam didelės įtakos turi šaltoji Kanarų srovė ir šiltoji Šiaurės Atlanto srovė. Vasaros Portugalijoje lepina saule ir karščiais, o žiemomis nors ir atvėsta, bet oras išlieka švelnus, malonus. Išimtis – šiaurinė šalies dalis.

Lauktuvės iš Portugalijos: konservuotos jūros gėrybės, konservuota žuvis, rankų darbo muilas, Porto vynas, suvenyrai su gaidžio – Portugalijos simbolio – motyvu.