Pigūs skrydžiai į Norvegiją


Europos šiaurėje, Skandinavijos pusiasalio vakarinėje dalyje įsikūrusi Norvegija yra labai populiari kelionių kryptis iš Lietuvos. Vieni keliauja aplankyti čia įsikūrusių artimųjų ir draugų, o kitų kelionės tikslai – pažintiniai ir poilsiniai. Pigūs skrydžiai į Norvegiją, taip pat paskutinė minutė siūlomi labai dažnai, bet vis vien nepranoksta paklausos. Didžiuliai turistų srautai į Norvegiją traukia pasimėgauti nuostabia gamta, kontrastingu kraštovaizdžiu, sodriu koloritu. Upių, kalnų, krioklių ir fiordų ansamblis nepalieka abejingų.

Kelionę į Norvegiją verta įsigyti internetu – kaina bus visai nedidelė, o įspūdžių bagažas didžiulis. Norvegijoje patiks mėgstantiems didmiesčių šurmulį ir norintiems kokybiško poilsio atokiame ramios gamtos prieglobstyje.

Ką pamatyti Norvegijoje?

Viešėdami Norvegijoje tiesiog privalote savo akimis išvysti į UNESCO paveldo sąrašą įtrauktą Geirangerio fiordą, tikrai nepaliksiantį abejingų. Apie dvi dešimtis kilometrų besidriekiantis fiordas tituluojamas gražiausiu Norvegijoje.

Pigūs skrydžiai į Norvegiją yra proga aplankyti šalies sostinę Oslą. Aukštu pragyvenimo lygiu garsėjantis miestas patrauklus turistams dėl puikiai išvystytos apgyvendinimo, transporto, turizmo infrastruktūros. Čia gausu lankytinų vietų: Parlamento rūmai, skulptūrų parkas, Operos ir baleto teatras, muziejai ir kt.

Užsukite į vakarinėje pakrantėje įsikūrusį Bergeną. Skirkite laiko Bryggen krantinei, Bergeno akvariumui ir kt. Jei vyksite vasaros laikotarpiu, viešbučiu pasirūpinkite iš anksto, nes šiltuoju metų laiku Bergenas labai paklausus.

Ko paragauti Norvegijoje?

Tikriausiai nedaug ką nustebinsime pasakę, kad norvegų virtuvėje labai populiari žuvis; ji rūkoma, kepama, sūdoma, marinuojama, džiovinama. Dar populiarūs ir žvėrienos patiekalai. Svečiuodamiesi Norvegijoje paragaukite tradicinės fermentuotos žuvies, norvegų mėsos pyragų, o sūdyti ėriuko šonkauliukai tiesiog privers pirštus apsilaižyti.

Praktinė informacija ir patarimai:

Norvegijos valiuta – Norvegijos krona.

Orai Norvegijoje. Norvegijoje vyrauja nevienodas klimatas – jis pereina nuo vidutinių platumų jūrinio bei žemyninio iki subarktinio klimato. Viduržiemy čia vyrauja vidutiniškai su laipsnius šilumos siekianti temperatūra pietuose ir maždaug tris laipsnius šalčio siekianti temperatūra šiaurinėje šalies dalyje. Norvegijos vasaroms būdinga vėsa ir lietus. Šalies pietuose sušyla maždaug iki 15 laipsnių, o šiaurėje – iki 6–10 laipsnių.

Lauktuvės iš Norvegijos: mezginiai su nacionaliniais raštais, kepurės, šalikai, pirštinės, įvairūs suvenyrai, nacionalinis rudasis sūris, rūkyta banginio mėsa.