Pigūs skrydžiai į Lenkiją


Pigūs skrydžiai yra puiki proga aplankyti mūsų šalies kaimynę – Lenkiją. Ši Vidurio Europoje besidriekianti didelė šalis turi sausumos sienas su keliomis valstybėmis ir pakrantę, kurią skalauja Baltijos jūra. Lenkijos istorija gili ir turtinga, o istorinis palikimas atvilioja į šalį istorikus, archeologus ir šiaip mėgėjus, besidominčius šiomis sritimis. Šiaurinė, centrinė šalies dalis nedaug kuo skiriasi nuo mums įprasto kraštovaizdžio, o pietuose išnyra kalnai, suteikiantys peizažui savitumo ir kitokio kolorito. Pigūs skrydžiai į Lenkiją labai paklausūs ir dėl lankytinų objektų, jaukių senamiesčių, stebuklinga aura dvelkiančių nedidukų kaimelių ir tarytum keliais šimtmečiais atgal nukeliančių medinių bažnytėlių. Dar patraukli skrydžių kaina masina dėl neaukštų kainų, vyraujančių Lenkijoje.

Paskutinė minutė internetu – tai greita, patogu ir nedidelė kaina už tai, kad turiningai praleisite laiką kaimyninėje Lenkijoje.

Ką pamatyti Lenkijoje?

Svečiuodamiesi Lenkijoje aplankykite šalies sostinę Varšuvą. Šalia Vyslos upės įsikūręs didžiulis miestas turtingas lankytinų vietų: gotikinė Šv. Jono katedra, Šv. Onos bažnyčia, daugybė muziejų, Senamiesčio Turgaus aikštė, Karaliaus rūmai ir kt.

Aplankykite Gdanską, kurį gaubia paslaptinga viduramžių aura. Miestas nelabai didelis, bet ypatingai jaukus, turintis įstabų senamiestį. Gdanskas patrauklus tarp turistų – čia masina ne tik senovinis palikimas, bet ir puikus Sopoto kurortas šalia miesto.

Ko paragauti Lenkijoje?

Tradiciniams lenkų patiekalams būdinga sotumas, dauguma jų yra iš mėsos. Čia maisto gamyboje nevengiama naudoti raugintų agurkų ir kopūstų, grietinės, grybų ir įvairių dešrų. Lenkijoje paragaukite mums įprastų šaltibarščių ir baltų šaltibarščių, vadinamų Barszcz bialy. Populiari ir tradicinė pupelių sriuba Grochowka, vištienos sultinys su daržovėmis ir perlinėmis kruopomis – Krupnik, raugintų kopūstų sriuba su lašinukais. Mėgstantys pavalgyti sočiai pirštus apsilaižys pasimėgavę džiovintomis slyvomis įdaryta rūkyta šonine – Boczek ze slinka, su krienais patiekiama kiaulės koja alaus padaže – Golonka w piwie. Smaližiams patiks obuolių pyragas, varškės ar aguonų pyragai.

Praktinė informacija ir patarimai:

Lenkijos valiuta – Lenkijos zlotas.

Orai Lenkijoje. Šiaurinėje šalies dalyje vyrauja jūrinis klimatas, o keliaujant į pietus pereina į žemyninį. Vasaros Lenkijoje būna maloniai šiltos, saulėtos, vidutinė temperatūra sostinėje siekia apie 20 laipsnių. O žiemos gana šaltos ir dažnai su daug sniego, vidutiniškai žiemą sostinėje atvėsta iki 3 laipsnių šalčio.

Lauktuvės iš Lenkijos: saldumynai su slyvomis, odos dirbiniai, gintariniai, sidabriniai papuošalai, tekstilė, medus, sūris.