Pigūs skrydžiai į Latviją


Šiaurės rytinėje Europos dalyje esanti Latvija priklauso Baltijos šaliu trijulei. Kartais visai nereikia keliauti toli, kad atrastumėte dėmesio vertų ir susižavėjimą keliančių objektų bei turiningai praleistumėte laiką. Latvija turtinga viduramžius menančių pilių, žavingų miestelių, įstabių gamtos kampelių, o pajūris masina keliautojus tvarkingais, kone idiliškai paplūdimiais. Pigūs skrydžiai į Latviją patiks ieškantiems paprasto, bet ne prasto varianto savaitgalio kelionei.

Paskutinė minutė, pigūs skrydžiai į Latviją – proga už patrauklią kainą aplankyti kaimyninės šalies miestus ir miestelius, pailsėti kurortuose. Perkant kelionę internetu kaina dažnai maloniai nustebina.

Ką pamatyti Latvijoje?

Pigūs skrydžiai į Latviją – tai puiki galimybė pamatyti gražiąją šios šalies sostinę Rygą. Čia patiks mėgstantiems lankytis muziejuose, galerijose, bažnyčiose, besižavintiems Jugendo stiliaus architektūra. Būtinai užsukite į Rygos senamiestį, išraizgytą siaurų, jaukių gatvelių tinklo.

Jūrmala – daugelis esame girdėję apie šį kurortą. Be puikių paplūdimių, mieste galėsite pasigrožėti senąja medine architektūra, pasilepinti puikiomis SPA procedūromis, apsilankyti miesto renginiuose.

Svečiuodamiesi Latvijoje užsukite į Gaujos nacionalinį parką, kurį galite išgirsti „Latvijos Šveicarija“ vadinant. Čia itin patiks gamtos mylėtojams – parke nestokojama žalumos, olų, kalvų bei atodangų. Pasinaudokite proga keltuvu pakilti virš Gaujos upės ir iš kelių dešimčių metrų aukščio apžvelgti apylinkes.

Ko paragauti Latvijoje?

Viešėdami Latvijoje nepraleiskite progos paragauti tradicinių šalies patiekalų, kurie gana artimi lietuviškai virtuvei. Jei mėgstate sriubas, paragaukite latvių pieniškos sriubos su kruopomis – Skabputra, kopūstienės arba duonos sriubos. Mėgstantiems kiaušinius patiks latviški įdaryti kiaušiniai, kurių įdaras gaminamas iš virto kiaušinio, grietinės, svogūnų ir kumpio arba silkės. Paragaukite ir tradicinio latviško sūrio su kmynais.

Praktinė informacija ir patarimai:

Latvijos valiuta – Euras.

Orai Latvijoje. Latvijai būdingas vidutinių platumų klimatas, kuriam daug įtakos turi vyraujantys pietvakarių vėjai. Vasaros Latvijoje nėra karštos, vidutiniškai vyrauja 17 laipsnių šiluma, nors kartais pasitaiko dienų, kai termometro stulpeliai pasiekia ir 30 laipsnių. Žiemos nešaltos, pajūryje vidutiniškai vyrauja 2 laipsniai šalčio, o rytinėje šalies dalyje – apie 7 laipsnius šalčio.

Lauktuvės iš Latvijos: gintaras, tekstilės gaminiai, garsusis „Rīgas balzams“, odiniai daiktai, sūris, medus, saldainiai.