Pigūs skrydžiai į Graikiją


Graikija driekiasi pietinėje Europos dalyje, o jos krantus skalauja Viduržemio, Jonijos ir Egėjo jūros. Pietinę Balkanų pusiasalio dalį užimančiai Graikijai priklauso daugybė salų, todėl nieko nenustebinsime pasakę, kad šalis gali pasigirti įspūdinga gamta, masinančia didžiulius turistų srautus. Pigūs skrydžiai į Graikiją labai paklausūs ne tik dėl gamtos ir puikaus oro, bet ir dėl gausybės lankytinų objektų. Viena seniausių valstybių Europoje vilioja besidominčius senovės civilizacijomis, istorija, architektūra, trokštančius žinių, atradimų. Čia tarsi magnetas traukia kultūrinis palikimas ir ypatingos auros gaubiamos istorinės vietovės.

Pigūs skrydžiai į Graikiją, paskutinė minutė, patraukli kaina perkant internetu yra tai, ką medžioja mėgstantys keliauti pigiau.

Ką pamatyti Graikijoje?

Tūkstantmečius skaičiuojanti Graikija turi gilią ir turtingą istoriją, tad šalis keliautojams siūlo gausybę įdomių objektų. Pigūs skrydžiai į Graikiją – tai proga aplankyti vieną seniausių miestų žemyne – Atėnus. Čia apžiūrėkite didingai stūksantį Akropolį, Senovės agorą, įspūdingas bažnyčias ir šventyklas, muziejus bei galerijas ir daug kitų vietų.

Aplankykite vienos gražiausių Graikijos salų titulą pelniusią Santorinio salą. Balti namukai melsvais stogais, švelnus paplūdimių smėlis, jūros žydrynė, kvapą gniaužiantys skardžiai – tai Santorinio kuriama idilė.

Nepalikite nuošaly ir Kretos – didžiausia Graikijos sala vilioja nuostabiais paplūdimiais, jaukiomis gatvelėmis, pasakiškais peizažais.

Ko paragauti Graikijoje?

Graikijoje vyrauja skanus, lengvas maistas, vartojama daug daržovių, vaisių. Fetos sūris, alyvuogės, jūros gėrybės – šie ingredientai taip pat labai populiarūs graikų patiekaluose. Norintys sočiau pavalgyti turėtų paragauti ant grilio keptos avienos, vadinamos arni psito. Taip pat maloniai nustebins ir mousak – patiekalas, gaminamas iš baklažanų, bulvių, maltos mėsos ir bešamelio padažo. Valgykite daug salotų – jų graikų virtuvėje netrūksta ir visos labai skaniuos.

Praktinė informacija ir patarimai:

Graikijos valiuta – Euras.

Orai Graikijoje. Graikijoje vyrauja Viduržemio jūros klimatas. Jei planuojate kelionę į šią šalį, neapsiriksite atvykę gegužės–birželio arba rugsėjo–spalio mėnesiais – turistų srautai dar ne itin dideli, oras puikus, bet ne per karšta. Žiemos Graikijoje nešaltos. Lapkritis–vasaris – lietingas periodas.

Lauktuvės iš Graikijos: rakija, graikiška anyžinė degtinė, ožkos sūris, alyvuogių aliejus, graikiški saldumynai, vietinių rankų darbo tekstilės gaminiai.