Pigūs skrydžiai į Daniją


Šiaurinėje Europos dalyje įsikūrusi Danija turi vienintelę sausumos sieną – su Vokietija. Iš visų pusių supama vandens Danija gali pasigirti įstabiais gamtos kampeliais, bet ne tik jie masina keliautojus į šią šalį. Vilioja ir pigūs skrydžiai, paskutinė minutė, suteikiantys progą šalį aplankyti už labai patrauklią kainą. O kaina perkant internetu dažnai ir tampa tuo veiksniu, kuris lemia spontaniškos kelionės suplanavimą.

Vasarą Danijoje užburia gamta, žiedų kupinos pievos, harmoningas kraštovaizdis, muzikos festivaliai. Pigūs skrydžiai į Daniją patrauklūs gamtos mylėtojams, taip pat neabejingiems istorijai bei architektūrai ir tiems, kurie keliauja kultūriniais tikslais.

Ką pamatyti Danijoje?

Pigūs skrydžiai į Daniją išgraibstomi labai sparčiai, tad kas gi masina keliautojus į šią šalį? Svečiuodamiesi Danijoje nepraleiskite progos susipažinti su šalies sostine Kopenhaga, tapusia tikru įkvėpimu garsiajam pasakų kūrėjui H. K. Andersenui. Kopenhagoje pasigrožėkite Naujuoju uostu, kurio išskirtinis bruožas – dailūs namai, apimantys itin plačią spalvų gamą. Nepraleiskite progos išvysti ir miesto paminklo – Kopenhagos undinėlės, o keliaujantieji su vaikais turėtų nuvykti į Tivoli – didžiulį atrakcionų parką.

Danija asocijuojasi ir su kita vaikų svajone – Bilunde įsikūrusiu Legolendu, sulaukiančiu didžiulių lankytojų srautų iš įvairių šalių. Kone 60 milijonų Lego kaladėlių – būtent tiek panaudota garsiojo Legolendo statyboms. Čia apžiūrėkite iš Lego pastatytas žinomų pasaulio statinių kopijas, aplankykite Piratų šalį, linksmuosius kalnelius ir daug kitų atrakcijų.

Viešėdami Danijoje užsukite į Orhusą – miestą, garsų viduramžius menančiu senamiesčiu, pelnytai vadinamu muziejumi po atviru dangumi.

Ko paragauti Danijoje?

Danų virtuvei būdingi riebūs ir sotūs patiekalai. Paragaukite ruginės duonos su sviestu ir priedais sumuštinių, vadinamų Smørrebrød. Priedus pasirinksite pagal savo skonį. Sotiems pietums – su obuoliais kepta antis, patiekiama su slyvomis, kopūstais, ruduoju padažu ir karamelizuotomis bulvėmis. Smaližiams patiks daniški pyragaičiai Wienerbrod ar migdoliniai riestainiai.

Praktinė informacija ir patarimai:

Danijos valiuta – Danijos krona.

Orai Danijoje. Vasaros Danijoje vėsokos, o žiemos nepastovios, bet švelnios. Paprastai temperatūra žiemą nenukrenta žemiau nulio, o vasaromis vidutiniškai vyrauja apie 15 laipsnių šilumos.

Lauktuvės iš Danijos: sviestiniai sausainiai, sūris, magnetukai su Danijos undinėle ir, žinoma, Lego.