Pigūs skrydžiai į Belgiją


Dažnai patrauklia kaina nustebina pigūs skrydžiai į Belgiją – šiaurės vakarų Europoje įsikūrusią valstybę. Paskutinė minutė į Belgiją atgena įvairiausių keliavimo poreikių ir tikslų turinčius turistus: čia traukia alaus mylėtojai – mat Belgija turi labai gilias alaus gamybos tradicijas, alaus receptus čia dar viduramžiais kūrė vienuoliai, šalis vilioja gurmanus ir dievinančius gerą maistą, bet ne mažiau ji įdomi ir besidomintiems senąja architektūra, istorija, neabejingus viduramžių dvasiai.

Pigūs skrydžiai į Belgiją yra puiki proga už nedidelę kainą aplankyti vieną labiausiai išsivysčiusių pasaulio šalių. Jei kelionę pirksite internetu, kaina bus tokia viliojanti, kad neskristi tiesiog negalėsite.

Ką pamatyti Belgijoje?

Viešint Belgijoje tiesiog būtina aplankyti Briuselį – miestą, kuris ne tik Belgijos sotinė, bet pelnytai gali būti vadinamas ir visos Europos sostine. Nustebsite, jei tikitės pamatyti įprastą didmiestį, išraizgytą plačių gatvių ir glaudžiantį daugybę stiklinių modernių pastatų. Be viso to, Briuselyje Jūsų laukia ir jaukių siaurų gatvelių tinklas su „pabirusiomis“ nedidukėmis kavinėmis ar krautuvėlėmis. Mieste apžiūrėkite įspūdingą rotušę, didingas bažnyčias, turtingus muziejus.

Aplankykite gotikinių pastatų turtingą Briugės miestą, kadaise buvusį vienu didžiausių pasaulio miestų. Čia apžiūrėkite Turgaus aikštę, dailią miesto rotušę, miesto centre stūksantį daugiau kaip aštuonių dešimčių metrų aukščio gotikinį Belforto bokštą, Dievo Motinos bažnyčią ir daug kitų dėmesio vertų objektų.

Svečiuodamiesi Belgijoje neaplenkite Antverpeno – kadaise garsėjusio audinių prekybą, o šiandien žinomo kaip tarptautinės prekybos deimantais centro.

Ko paragauti Belgijoje?

Belgų virtuvėje dominuoja įvairi mėsa, kuri patiekiama su daug padažų, taip pat populiarūs žuvies, jūros gėrybių patiekalai. Dominuoja daržovės, ypač vertinamos bulvės. Ar žinote, kad daugelio taip mėgiamų gruzdintų bulvyčių gimtinė yra būtent Belgija?

Svečiuodamiesi šioje šalyje paragaukite belgiškų gruzdintų bulvyčių, garsiųjų belgiškų vaflių. Jei čia svečiuositės šaltuoju metų laiku, nepraleiskite progos paragauti tiesiog gatvėje kepamų kaštainių. Įvertinkite ir nacionalinį desertą – džiovintų slyvų ir raudonojo vyno padaže patiekiamų virtų kriaušių.

Praktinė informacija ir patarimai:

Belgijos valiuta – Euras.

Orai Belgijoje. Belgijoje vyrauja vidutinių platumų jūrinis klimatas, kuris pietinėje šalies dalyje pereina į žemyninį. Vasaros Belgijoje šiltos, liepos mėnesį termometro stulpeliai vidutiniškai rodo apie 18 laipsnių. Žiemos nešaltos, sausio mėnesį vidutiniškai vyrauja apie tirs laipsnius šilumos. Dažnas „svečias“ čia – lietus.

Lauktuvės iš Belgijos: šokoladas, alus, suvenyrai (ypač populiarūs su Briuselio simboliu – „Sisiojančiu berniuku“), sausainiai.